Péče o oděvy

VĚŠTE PRÁDLO
Věšením prádla na čerstvém vzduchu oproti používání sušičky nejen že šetříte energie a Vaši peněženku, ale také snižujete opotřebení oděvů, které se méně mačkají, 

spotřebovává mnoho energie. Věšení prádla namísto používání sušičky pomáhá pečovat o vaše oděvy, protože snižuje opotřebení látek, které se mačkají méně, oblečení se nesrazí, nedochází k mechanickému opotřebení, a navíc se nespotřebovává energie.
 
PEČUJTE O SVETRY A ÚPLETY
Aby si úplety zachovaly původní elasticitu a nedeformovaly se, perte je na program Jemné prádlo, nebo v ruce.
Úpletové oděvy jsou většinou elastické a tak při pověšení mohou ztratit svůj tvar, abyste takové deformaci zabránily, po vyprání je sušte rozprostřením na vodorovnou plochu. Svetry pokud možno nevěšte na ramínka, ale skládejte do komínků, předejdete tak nežádoucímu vytahání.
 
PEČUJTE O ČEPICE
Praní v ruce - Výrobek je možné prát v ruce ve vlažné lázni – 30°C max.. Poté jemně vyždímat a sušit ve vodorovné poloze, nejlépe na ručníku.
Praní v pračce - Veškeré výrobky je možné prát v pračce pouze na šetrný program (vlna, jemné praní), který respektuje šetrnější praní (přiměřenou teplotu a snížený počet otáček při odstřeďování).
Údržba čepic s kamínky - Prát z rubu (lícovou stranou s kameny dovnitř), výrobky s kamínky vyžadují opatrné zacházení. Doporučujeme prát ručně ve vlažné vodě s minimálním množstvím pracího prostředku, neždímat – po vyprání zabalit do osušky a vodu opatrně vymačkávat. Sušit zvolna rozložené na savém podkladu.
Při praní v automatické pračce zvolte program pro jemné prádlo bez ždímání.
Praní v teplejší vodě (víc než 30°C) a dlouhé mletí v pračce výrobek znehodnotí (úplet zplstnatí a srazí se). Nesušte výrobek na topném tělese. Pokud topení přesáhne teplotu 30°C, (a to je zcela běžné) voda obsažená v úpletu se zahřeje taktéž nad 30°C a výrobek se srazí stejným způsobem jako při nevhodném praní.
Nepoužívejte aviváž!